2019 Results

Night #8 - August 16th
 

Sr. Champs:

1. Christopher Eminhizer

2. Mike Eminhizer

3. Mitch Neal


R/Rookie:

1. Hunter Campisano

2. Cameron Griffin

3. Logan Glasgow

4. Jace Kurtz

5. Bricen Alvetro


Blue:

1. Wyatt Pierce

2. Josiah Bernard

3. Camden Frantz






Lights:

1. Michael Eminhizer

2. Andrew Boucher

3. Ethan Siegel

4. Dominic Marchoni

5. Joey Nelson


Predator 350:

1. Joey Nelson


Rookie Cage: 

1. Chris Haywood

2. Billy Haywood

3. Leon Haywood


375 Clone:

1. Andrew Broucher

2. Dominic Marchoni


Purple:

1. Camden Frantz

2. Cameron Griffin

3. Hunter Campisano




Medium:

1. Matt Bernard

2. Karl Horn

3. Scott Fox


Extra Class:

1. Dalton Bowser

2. Kaylee Watson

3. Gary Bowser

4. Grant Curdo


Next Event

August 30 @ 8:00

Includes Bike Races



 



Night #7 - August 2nd



Cage Rookie: 

1. Billy Haywood

2. Leon Haywood

3. Christopher Haywood


Rookie/Rookie:

1. Hunter Campisano

2. Cameron Giffen

3. Liam Merrow

4. Lincoln Hetrick

5. Logan Glasgow

6. Bricen Alvetro

7. Jace Kurtz


Medium Flathead:

1. Norm Griffen (Matt Bernard)

2. Karl Horn

3. Rick Henery

4. Scott Fox

Sr. Champ:

1. Hillary Truitt

2. Christopher Eminhizer

3. Mike Emihhizer


Blue:

1. Camden Frantz

2. Cole Edwards (Josiah Bernard)


Clone 375:

1. Andrew Boucher

2. Tim Merrow

3. Ryan Merrow


 Xtra Class:

1. Dalton Bowser

2. Stephen Isacco

3. Kaylee Watson

4. Tyler Aspinall

5. Gary Bowser


Purple:

1. Camden Frantz

2. Tanner Hugney

3. Hunter Campisano

4. Jayley Coval

5. Lincoln Hetrick


Lights:

1. Michael Eminhizer (First Win)

2. Ethan Siegel

3. Andrew Broucher


Thanks To All

Next Race August 16th



 


Night #6 - July 12th

Rookie: 1. Hunter Campisano, 2. Camern Griffen, 3. Liam Merrow, 4. Lincoln Hetrick, 5. Logan Glasgow, 6. Bricen Alvetro

Jr Cage: 1. Christopher Haywood, 2. Billy Haywood, 3. Leon Haywood

Lights: 1. Matt Bernard/ Andrew Boucher, 2. Michael Eminhizer, 3. Ethan Siegle, 4. Dominic Marchiori

Blue: 1. Josiah Bernard, 2. Camden Frantz, 3. Tanner Hugney, 4. Madix Berndt

350 Preditor: 1. Brandon Huff, 2. Hunter Campisano

Sr. Champ: 1. Christopher Eminhizer, 2. Mike Eminhizer, 3. Hillary Truitt

Clone 375: 1. Matt Bernard / Andrew Boucher 2. Ryan Merrow, 3. Tim Merrow, 4. Ethan Siegle

Medium Flathead: 1. Norm Griffin / Matt Bernard , 2. Scott Fox, 3. Karl Horn, 4. Mitch Horn

Fun Class: 1. Dalton Bowser, 2. Steven Issacco, 3. Elliott Issacco, 4. Gary Bowser


 



Night #5 - June 21st



Rookie/Rookie:

1. Kyle Jones

2. Hunter Campisano

3. Liam Merrow

4. Logan Glasgow

5. Lincoln Hetrick

6. Jace Frantz

7. Bricen Alvetro


Rookie Cage:

1. Billy Haywood

2. Leon Haywood

3. Christopher Haywood


Predator 350:

1. Brandon Huff


Lights:

1. Haden Holden

2. Jimmy Holden

3. Andrew Boucher

4. Ethan Siegel

5. Alyssa Knapp

6. Josh Frantz

7. Dominic Marchiori

8. Jon Lee

9. Micheal Eminhizer


Sr. Champ:

1. Mitch Neal

2. Mike Eminhizer

3. Christopher Eminhizer


Blue:

1. Wyatt Pierce

2. Haden Holden

3. Josiah Bernard

4. Camdon Frantz




Medium:

1. Matt Bernard

2. Karl Horn

3. Dalton Bowser

4. Stephen Isacco

5. Jarrett Cavalet


Clone 375:

1. Andrew Broucher

2. Ryan Merrow

3. Tim Merrow

4. Jon Lee


Thanks To All

Next Event

Points Race

 July 5th At 8pm

 

Night #4 - June 15th


 

Rookie/Rookie:

1. Hunter Campisano

2. Liam Merrow

3. Logan Glasgow

4. Jace Frantz

5. Bricen Alvetro


Predator 350:

1. Brandon Huff

2. Joey Nelson


Clone 375:

1. Ryan Merrow

2. Josh Rhine

3. Tim Merrow


Sr. Champ:

1. Mitch Neal

2. Mike Eminhizer




Light:

1. Adam Siegel

2. Mike Eminhizer

3.  Joey Nelson


Medium:

1. Karl Horn

2. Scott Fox

3. Dalton Bowser

4. Stephen Isacco

5. Mitch Horn


Thanks To All

Next Event Points Race June 21st


 

Night #3 - May  25th


 

Rookie/Rookie:

1. Hunter Campisano

2. Logan Glasgow

3. Lincoln Hetrick

4. Bricen Alvetro



Rookie Cage: 

1. Trenton Hugill

2. Billy Haywood

3. Leon Haywood

4. Christopher Haywood


Animal Light:

1. Isaac Caretti (sub 28) 

2.  Matt Bernard (sub 91)

3. Dominic Marchoni 

4. Michael Eminhizer

5. Mickey Morocco

6. Joey Nelson


Gold:

1. R.J. Berlinger


Stock Predator:

1. Dustin Lucas

2. Ken Bauman


Predator (Big Pipe):

1. Joseph Peifer

2. Charles Peifer

3. Trip Martin

4. Lisa Peifer

5. Frank Mcintyre


375 Clone:

1. Matt Bernard (sub 28)

2. Mickey Morocco

3. Ryan Merrow


Sr. Champ:

1. Hillary Truitt

2. Christopher Eminhizer

3. Mike Eminhizer



Medium Flathead:

1. Matt Bernard

2. Karl Horn

3. Scott Fox

4. Dalton Bowser


Blue:

1. Josiah Bernard

2. Trevor Hugill

3. Camdon Frantz

4. Wyatt Pierce


Great Night Of Racing !

Next Race: June 7th

 

Night #2 - May 17th
 

Rookie/Rookie:

1. 8C Hunter Campisano

2. 21 Logan Glasgow

3. 158 Camden Frantz

4. 7 Liam Merrow

5. 116 Lincoln Hetrick

6. 36 Jace Frantz

7. 8 Bricen Alvetro


Rookie Cage: 

1. 87 Billy Haywood

2. 88 Christopher Haywood


375 Clone:

1. 28 Andrew Broucher

2. 4 Ryan Merrow

3. 91 Ethan Siegle

4. 23 Tim Merrow

5. 11 Chanes Peifer

Purple:

1. 22 Trenton Nikie

2. 89 Wyatt Pierce


Medium:

1. 7 Matt Bernard

2. 5w Karl Horn

3. 89 Scott Fox

4. E1 Isacc Caretti

5. 707 Dalton Bowser

6. 13X Grant Curdo


Light:

1. 28 Andrew Broucher

2. 91 Ethan Siegle

3. 01 Dominic Marchoni

4. 22 Michael Eminhizer

5. 23 Joey Nelson

Sr. Champ:

1. 20 Hillary Truitt

2. 24E Mike Eminhizer

3. X7 Christopher Eminhizer


Blue:

1. 7 Josiah Bernard

2. 89 Wyatt Pierce

3. 30 Timothy Moody